Neustálá závrať hlavy

Je mi 21 let a mám problém točením hlavy. Trvá to asi čtyři měsíce v kuse bez sebemenší přestávky. Do té doby jsem pravidelně sportoval(kolo+plavání), od začátků závratí nejsem schopen téměř nic dělat. Po větší námaze např. cesta do schodů se mi dělá špatně a začínám cítit tlak v hlavě. Kromě nepřetržité závratě mě také neustále bolí hlava. Občas mám pocit na zvracení a závrať je někdy slabší a někdy silnější. Tento pocit se špatně vysvětluje. Nemám problém s rovnováhou, jen malinko, popsal bych to jako zpomalené vnímání. (Auto řídit dokážu) Byl jsem u neuroložky a poslala mě na EEG, Magnetickou rezonanci, vyšetření uší a dutin, kompletní vyšetření očí, lumbální punkci(od té doby mi navíc non-stop silně píská v uších) - vše negativní, nikde mi nic nenašli. Nakonec jsem dostal rehabilitace na krční páteř, které mi vůbec nepomohly. Ještě jsem byl na rozborech krve, borelioza mi byla vyloučena. Teď nikdo neví jak mi pomoct a velmi mě to omezuje v mém životě. Nedokážu se dostatečně soustředit na studium atd. Napadá Vás něco? Děkuji mockrát za každou radu. (případně mohu zaslat lék. zprávu)

Odpověď odborníka:

Příčin závratí je celá řada, vážnější příčiny u Vás asi byly provedením magnetické rezonance a lumbální punkce vyloučeny. Měl jste v rámci ORL vyšetření provedeny polohové testy? nebývají standardní součástí ORL vyš. a mnohdy mohou příčinu odhalit.
Pokud by měla být příčina v krční páteři, což je možné, nelze předpokládat, že absolvování rehabilitace potíže hned zmírní, jistě je třeba ve cvičení pokračovat.

MUDr. Magdaléna Hlavačková
MUDr. Magdaléna Hlavačková

Specializace: Neurologie
Pracoviště: neurologická ambulance Uherský Brod

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Mám ty samé potíže od 7.1.2014! | Od: Laura | 10.4.2014 10:02
Drahá Robin, jsme ve stejném věku a máme totožné potíže. Podstoupila jsem totožná vyšetření a všechno mám v pořádku. Totéž rehabilitace a masáže krční páteře - bez úspěchu. Zkoušela jsem už všechno od bylinek, léků i akupunkturu. Měla bych na Vás několik dotazů, můžete se mi prosím ozvat na email giardia@email.cz? Budu Vám moc vděčná.
Laura
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: