Neustálé špinění a krvácení mimo cyklus při užívání azalia

Dobrý den, již přes měsíc užívám antikoncepci Azalia. Gynekoložka mě předem informovala, že první měsíc bývá časté špinění a krvácení. První měsíc skutečně byl velice špatný, změny nálad, "normální" menstruace, akorát s pauzou dvou dnů... Začátkem druhého měsíce jsem špinit přestala, ale po týdnu se to zase objevilo (ovšem bez změn nálad). Jen slipovka mi mnohdy nestačí. Je mi to již velice nepříjemné. Bohužel u mne jiný druh antikoncepce nepřipadá v úvahu (ač nekojím). Jak dlouho bych měla ještě počkat, nebo co bych měla dělat, aby to přestalo?Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Je to čistě gestagenní antikoncepce,při ní bohužel krvácení a špinění bývá častou komplikací.Pokud nemůžete jiný druh hormonální antikoncepce ,připadalo by do úvahy tělísko nejlépe Mirena. Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x