Nevěra

Před 14 dni dny jsem náhodně odhlila manželovu nevěru. Při hledání webové stránky v historii prohlížeče, jsem našla stránku poslasms, kde zůstala i neodeslaná sms .. dneska už to nestihnu... těším se až se ti vysemením do pusy. Byla jsem v šoku. Mně je 40, manželovi 45, jsme spolu 14 let, máme 8letou dceru a 22 letou , těžce mentálně postiženou dceru z mého prvního manželství. Nemohla jsem to řešit hned , musela jsem počkat do druhého dne , až děti nebudou doma. Manžel zapíral, ale pak mu přišla SMS na mobil z internetu, kde stálo já byhc ti nelhala, mám tě ráda. Pořád se snažil tvrdit, že je to omyl, ž SMS z internetu neposílá a pod. Nakonec to přiznal, omluvil, se udělal blbost. že se seznámili v práci, ale že už tam prý nedělá,že to trvalo 3 měsíce.Taky přísahal, že s ní nic neměl, že si prý jen psali. tomu, ale nejsem schopna uvěřit, když psal, takové "intimnosto". Řekl že to hned skončí. Taky mi došly jisté souvislosti, sms , která přišla , když jsme byli na dovolené.. už si asi na dovolené s tou svojí.. to taky tehdy tvrdil , že je to omyl a byla od ní. Už několik let náš sexuální život se omezuje na styk maximálně 1x za dva měsíce, o který musím doslova žadonit a pak je to jen "šup,šup" a rychle hotovo, když jsem se kněmu přiblížila a chtě mu dát pusu, tak mi uhnul. Jako by mu vadilo , že na něj vůbec sahám. Byla jsem často na něj naštvaná, pokaždé když jsem se chtěla milovat, tak se vymlouval, na únavu. Náš vzath jinak funguje celkem normálně, až na to že vněm není intimnost. Nevěřím, že to trvalo, jen tři měsíce, možná to ani není jediná nevěra a podvádí mně už dlouho. Když jsme to probírali, řekl , že chce jen mně, že chce zůstat se mnou a s dětmi, že mně miluje. Když jsem se ho ptala proč se to stalo, tak to nebyl schopný říct. Já zeď nevím jak se bránit, co mám udělat proto aby toho nechal. nedokážu spát, myslet , mám pořád vhlavě jen to jedno. Pokaždé když veme do ruky telefo, když jdem k počítači, včera byl v práci na meetingu, ale podle ujetých kilometrů je nemožné bay byl v práci, ujel méně než by měl. Neptala jsem se ho na to, Od toho dne co se to provalilo jsem se ještě nemilovali, měl noční , šel spát dřív než já, byl unavený. Co mám dělat, jak se stím poprat??

Odpověď odborníka:

Milá paní Ireno, nesmírně si vážím Vaší důvěry, prožíváte nesmírně obtížné období. Rozhodně byste neměla zůstávat se svým trápením sama. Na druhé straně nebude nejvhodnější probírat situaci se známými nebo přáteli. Nejvhodnější místo by byla poradna pro mezilidské vztahy, najdete ji v každém větším městě. Kontakt byste měla zahájit nejprve Vy sama, možná by manžel v určité fázi souhlasil s potřebou řešit vztahovou krizi na "neutrální" půdě.
Dokážu si představit, že je Vám hrozně, cítíte se ponížená, odmítnutá. Hledat v této situaci prostor pro jakousi "pomstu" by nebylo dobré, jakýkoliv "náhradní" vztah by nebyl nesen ničím jiným, než snahou potrestat. Snažte se, moc prosím, uvěřit, že Vaše bytost má obrovskou hodnotu. Vzdělávejte se, pokuste se chodit na milá místa, prožívat drobné radosti. Schopnost odpustit klade na člověka neskutečně velké nároky, ale všichni asi od druhých někdy v životě tento dar žádáme, máme jej tedy dávat dál.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Jak si rozdělit péči o dítě?
Články: Jak si rozdělit péči o dítě?
Střídavá péče, která...
Kvasinková infekce pochvy
Články: Kvasinková infekce pochvy
Kvasinková infekce pochvy...
Cirhóza jater
Články: Cirhóza jater
Cirhóza, lidově ztvrdnutí...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Zlikvidujte zánět kloubů správným jídlem
Články: Zlikvidujte zánět kloubů správným jídlem
Velké množství závažných...
Rakovina vám milování ukrást nemusí!
Články: Rakovina vám milování ukrást nemusí!
Sex je asi ta úplně...
Probiotika – nová naděje pro pacienty se střevními záněty
Články: Probiotika – nová naděje pro pacienty se střevními záněty
Idiopatické střevní záněty...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: