Nežádoucí účinky po nesteroidním revmatiku ketonal

Dobrý den, v současné době absolvuji analgetické infuze pro bolesti zad. Od druhé infuze pociťuji stále větší potíže jako kdybych měla zánět močových cest (pálení, řezání, bolest, méně moči), který ale nemám (je vyloučen laboratorně). Chtěla bych se zeptat, zda tyto problémy může způsobovat lék Ketonal. Po vysazení toho léku a záměny za Dolminu totiž potíže trvají (jeden den). Nebo je možné, že 1) Ketonal ještě je v těle a je třeba jen čas, nebo 2) že mi stejné potíže způsobuje i Dolmina? Mohou tyto problémy způsobovat i jiné nesteroidní antirevmatika? Je to totiž dost nepříjemné..Celkově mám pocit, že mi tyto léky "likvidují ledviny" a tyto problémy jsou vlastně od toho. Navíc analgetický efekt je minimální..Nikdy předtím jsem problémy s ledvinami neměla.. Velice děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Nesteroidní antirevmatika mohou negativně ovlivňovat funkci ledvin, ale to se neprojevuje vašimi obtížemi.Obtíže, které popisujete mají svůj původ v dolních močových cestách či mohou být i původu gynekologického. Pro jistotu si můžete nechat zkontrolovat funkci ledvin ( hladiny urey, kreatininu). Nemyslím si, že vaše obtíže by souvisely s uvedenými léky.

 
Líbí se vám odpověď?
-4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: