Nežádoucí účinky triticca

Dobrý den, několik let trpím nespavostí, problémy s usínáním. Poslední rok jsem brala Zolpidem. Nyní mi lékař předepsal Triticco. První tři dny jsem brala 1/3 ze 150 mg a nespala, poté zvýšila na 75 mg, na čemž jsem krásně usnula a spala do rána. Na včerejšek jsem zvýšila na 2/3, tedy na 100 mg a skončila na pohotovosti, takže na dnešek jsem opět snížila a trochu se mi ulevilo. Od prvního dne mám nateklá oční víčka, suché oči, ucpaný nos a tlak v čele, bolest hlavy. K tomu se přidružily oteklé uzliny na krku a na břiše, plus podchlazení. Paní doktorko, myslíte, že mám vydržet a účinky odezní? Ale jak dlouho? Je to moje první AD a ráda bych vydržela, ale jsem z těchto účinků nešťastná a celý den nepoužitelná. Máte s takovými účinky zkušenost? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Milá Adriano, děkuji za Váš dotaz, bohužel Vám nedokážu adekvátně odpovědět, antidepresiva neindikuji, pracuji jako pneumolog a zaměřuji se na poruchy dýchání ve spánku. Všechny Vaše projevy můžou souviset s podávání AD. Na Vašem místě bych telefonicky kontaktovala indikujícího psychiatra a konzultovala s ním tento problém. Držím Vám palce, s pozdravem.

MUDr. Anna Svatová Bodnárová
MUDr. Anna Svatová Bodnárová

Specializace: Pneumologie
Pracoviště: Léčebna tuberkulózy a respiračních nemocí Janov

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: