Nitrofurantoin-ratipharm - vyrazka

Dobry den, ma pritelkyne ma opakovane zanety mocovych cest, bere tento pripravek (nutrifurantoin ratiopharm), 3x denne kdyz se ji to objevi po dobu 7 dni, jsme na dovolene a je vystavena slunci a vcera pozila vetsi mnozstvi alkoholu a po celem tele se ji udelala jakasi nesvediva koprivka, zajima nas zda je to z toho alkoholu a za jak dlouho to zmizi (jestli vubec) za vasi odpoved predem dekujeme

Odpověď odborníka:

Dobrý den, může se jednat o fotosenzitivní reakci( způsobenou UV zářením neboli sluncem) nebo alergickou reakci na lék Nitrofurantoin než na alkohol . Pokud se jedná o alergickou reakci , tak by měl být vysazen, aby nedošlo k další reakci, ale tento stav by měl posoudit lékař, který popřípadě vymění léky za jiný typ. Ale dle popisu je vyrážka způsobena tím, že s tímto lékem se nesmí na slunce. Lokálně můžete aplikovat tekutý pudr, lépe by fungovaly krémy s kortikosteroidy, ale ty předepíše pouze lékař. Celkově je vhodné, aby si přítelkyně nasadila antihistaminika např. Fenistil, Analaergin, který se dá zakoupit v lékárně. Pokud projevy přibývají navštivte ihned lékaře, LRJ

MUDr. Lucie Růžičková Jarešová
MUDr. Lucie Růžičková Jarešová

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: L - DermaMedEst s.r.o

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: