Nízký krevní tlak

Dobrý den, můj synek 6,5 roku má podle mého názoru hodně nízky tlak 50 na 25 paní doktorka nám doporučila abych dávala synkovi pít zelený čaj. Nemůže to byt nějak pro synka nebezpečné? Co můžu pro synka udělat? Často se mu motá hlava a bývá unavený. moc děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Paní Veroniko!
Vámi udávané hodnoty krevního tlaku jsou skutečně velmi nízké. Průměrné dítě v jeho věku by mělo mít tlak zhruba dvojnásobný. Z toho plynou i jeho potíže - tedy motání hlavy a únava.
Z dlouhodobého hlediska by to mohlo nepříznivě ovlivnit tělesný i mentální vývoj dítěte a je potřeba zapátrat po příčině potíží. Zelený čaj pomáhá tlak zvyšovat a navíc obsahuje další prospěšné látky, jako třeba antioxidanty a kyselinu gamaaminomáselnou GABA, která je důležitá pro mozek. Doporučuji tedy vybírat čaj s vyšším obsahem GABA. Při jeho tlaku bych se neobával konzumace 3 šálků zeleného čaje v průběhu dne. Spíše popíjet než najednou vypít. Co byste mohla pro synka udělat? Zkuste se domluvit s paní doktorkou na kardiologickém vyšetření s monitorací krevního tlaku, aby se zjistilo, jak na tom v průběhu dne je. Zjistí se tím schopnost jeho organismu tlak regulovat. Zkuste spolu s paní doktorkou zapátrat po možné příčině nízkého tlaku. Existují léky i potravinové doplňky, kterými se dá tlak vrátit do normálu. Nyní je třeba spíše prozkoumat a vyladit řídící a regulační systémy v jeho tělíčku, které toto vše řídí. Vhodná by byla i HRV diagnostika (dg.variability srdečního rytmu). To vše můžete u mne přes web poptat.
S pozdravem MUDr. Kadleček

MUDr. Petr Kadleček
MUDr. Petr Kadleček

Specializace: Pediatrie
Pracoviště: Ordinace U Pandy

Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: