Noční pocení

Dobrý den, od čtvrtečního dne beru antibiotika V-Penicilin 0,8 Mega na angínu. Už je mi mnohem lépe, ale každou noc se musím i několikrát převlíkat, protože se budím celý zpocený, polštář mám také celý mokrý a přitom horečky, ani nijak extra zvýšenou teplotu určitě nemám, protože bych to určitě na sobě poznal. Tak by mě zajímalo, jestli je to těmi antibiotiky nebo jestli to může být něco jiného? Taky delší dobu (asi měsíc) předtím, než jsem onemocněl, tak jsem měl "tiky" v různých částech těla a to hlavně v pažích, někdy v noze, v nose a jakoby ve středním uchu. Do toho na začátku června jsem měl cca jeden den pravou část obličeje, jako by necitlivou, ale když jsem se ji dotýkal, tak to trochu bolelo. Mohli by tyto věci spolu nějak souviset? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den. V lidském organismu lze řadu stavů propojit, a tím i logicky vysvětlit. Nejde ale o vytváření teorií. V období, kdy léčíte zánětlivé onemocnění, se Vaše noční pocení obtížně hodnotí. I další příznaky, které uvádíte, jsou velmi nespecifické- mohou se vyskytovat u řady stavů značně rozdílného stupně závažnosti. Až ukončíte antibiotickou léčbu, bylo by jistě moudré znovu navštívit registrujícího praktického lékaře a probrat s ním to, co Vám dělá starosti.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
-9 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: