O 1,5cm delší noha po náhradě kyčel. kloubu

  • Dotaz od: Routnerová
  • Publikováno: 14.7.2010
  • uLékaře.cz

Dobrý den,po operaci (endoprotéza kyčel. kloubu) mám operovanou nohu o 1,5cm delší.Můj operující lékař mi na předoperační prohlídce nohu neměřil ,aby si mohl připravit odpovídající endoprotézu a ani po operaci nevěděl,že mi nohu prodloužil.Zjistila jsem to sama a on potvrdil,že je to 1,5cm a řekl,že pro něj bylo nejdůležitější,aby byla endoprotéza ve správné poloze.Předpokládala jsem,že se správná délka nohy a správná poloha endoprotézy nevylučují. Myslíte,že lékař nepochybil??1,5cm je přeci moc velký rozdíl. Co mám nyní dělat?Operace byla bolestivá,takže si přeci nenechám operovat druhou nohu,aby mi délky srovnali.Celý život budu kupovat a nosit podpatěnky?A kde si mohu stěžovat na operujícího lékaře?Děkuji za odpověď či za radu,kam se obrátit.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, ano, 1,5cm už je poměrně významný rozdíl. Tato nesouměrnost pak může vést k vychýlení páteře a následné bolesti zad. Korekce je samozřejmě možná, doporučoval bych konzultaci na ortopedii. Co se stížnosti týče, doporučoval bych kontaktovat nemocničního ombudsmana, popř. vedoucího oddělení, kde Vás operovali. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
-3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
2,5 cm | Od: Věra | 5.5.2011 12:01
Jsem po operaci kyčelního klubu 4 měsíce, nohu mám nyní delší o 1,5 cm, při nástupu na rehabilitaci byla noha o 2,5 cm delší. Mám totálně rozjetá záda a velké bolesti.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: