Ochlupení - belara

Dobrý den paní doktorko, ráda bych znala Váš názor na můj problém. Od neurčité doby ( již několik let) se mi tvoří na bradě ochlupení jak u mužů...momentálně jsem ve stádiu, že si ona místa na bradě musím denně holit. Byl mi zjištěn zvýšený mužský hormon, ale prý jen mírně. Po poradě se svým gynekologem, který mi dělal testy na hormony, jsme nasadili v mých 36 letech antikoncepci Belaru pouze z důvodu zbavení se tohoto kosmetického problému. Ale jelikož je mi 36 let a jsem obézní, tak mám obavu z vedlejšího účinku, což je trombóza. Jsem nekuřačka. Neexistují, prosím, přímo nějaké léky ( hormony ), které by působily jen na tento kosmetický problém a já se nemusela obávat trombozy? Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Dobrý den, jiné léky k dispozici bohužel nejsou. Problém se ale dá řešit kosmeticky (trvalou epilací).

MUDr. Martina Přichystalová
MUDr. Martina Přichystalová

Specializace: Pediatrie
Pracoviště: Soukromá praxe praktického lékaře pro děti a dorost Boskovice a Svitávka

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: