Očkování proti klíšťové encefalitidě

Dnes jsem byla na očkování proti klíšťové encefalitidě, na další očkování mám jít, až po měsíci. Někde jsem však četla, že v teplých letních dnech by se mělo již po 14 dnech? Jak to tedy je? Mohu jít až za ten měsíc, jak mi řekla zdravotní sestra? Jinak brala jsem ještě dnes ráno erdomed a kolem poledne jsem byla očkována, horečku jsem žádnou neměla, takže mi tu vakcínu zdravotní sestra aplikovala, takže by mě zajímalo, zda pokud jsem dnes "dobírala erdomed" to nebude mít nějaký vliv. Beru ho z důvodu dlouhodobého kašle - předepsala mi ho paní doktorka na alergologii. A poslední třetí otázka, jaké mohu očekávat příznaky po aplikaci vakcíny? Dnes jdu do práce na noční - pochůzková činnost. Děkuji Vám za odpovědi. Hezký den.

Odpověď odborníka:

Petro,
toto očkování má několik aplikačních schémat, u vás se zřejmě lékařka rozhodla očkovat standardním způsobem, kdy se dá 1 dávka a za 1-3 měsíce se podá dávka další. Existuje i zrychlené schéma, které máte na mysli vy a může se použít v letních měsících, kdy se druhá dávka dá za 14 dní.
Co se týká erdomedu, tak můžete být v klidu, žádná interakce mezi lékem a očkováním nehrozí.
Ohledně nežádoucích účinků se může vyskytnout zvýšená teplota, bolest v místě aplikace, zvětšení uzlin, bolesti kloubů či svalů, ale je to poměrně individuální a většinou pacienti neudávají žádné příznaky.
S pozdravem

MUDr. Jiří Martinů
MUDr. Jiří Martinů

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Olomouc

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: