Oční vady a šihání dětí

Vážený pane doktore, paní doktorko mám dceru (v prosinci jí budou 3roky). Pozoruji u ní zhoršené vidění na jedno oko a šilhání. Paní doktorka zjistila oční vadu 4,5 Dioptrie a nasadila brýle +2,5D a okluzor. Můj dotaz: dioptrie se dávají na obě oči stejné? Existují nějaká speciální cvičení ci pracoviště, kam lze docházet k posilování slabšího oka? (středočeský kraj a Praha) děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, dioptrie se dávají na každé oo podle zjištěné vady nikoliv na obě oči stejně. Na Vaši žádost by Vás měl Vás oční lékař poučit o možnost domácího procvičování slabšího oka, jež pak můžete provádět denně v klidu domova.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
taky mám tupozrakost | Od: Lucie | 6.12.2010 12:59
Taky mám tupozrakost, jako dítě jsem i na zdravé oko nosila stejně silné dioptrie jako na to tupozraké (5diopt). V puberte jsem lékařku upozornila na to, že bez brýlí vidím tím zdravým okem mnohem lépe, a zeptala se, jestli mohu někdy brýle sundat. odpověděla, že ne, dala mi 4 dioptrie...Později jsem bryle odložila úplně, vyměnila jsem doktorku, na tupozraké oko vidím prd, na zdravé v pohodě i když se to zhoršuje. Jsem u jiné lékařky.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: