Odložení prohlídky v těhotenství

Jsem ve 33.tt a bojím se následujícího vyšetření u lékaře, neboť jsem mluvila se 3 maminkami z mého okolí a ty do 24 hodin po prohlídce porodily, i když měly plánovaný termín porodu až za 2-3 týdny a lékař jim navíc ten den řekl, že ještě rodit nebudou. Všechny mají podezření, že byl porod vyvolán nešetrným zásahem lékaře. Ani plodová voda jim nepraskla. Chtěla bych se proto zeptat, zda je rozumné toto vyšetření odmítnout, když podle všech vyšetření, kterými jsem prošla, je mé těhotenství bezproblémové a miminko zdravé. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Aleno. Plánované prohlídky v těhotenství bych rozhodně neodkládal ani nerušil. Jenom pravidelné kontroly Vaším porodníkem Vám a Vašemu miminku zajišťují nejlepší péči. Dotaz na Vaše tři kamarádky a okolnosti jejich porodů jsou pravděpodobně jenom souhrou náhod. Navíc termín porodu je vždy počítán plus mínus 14 dní, takže porody Vašich přítelkyň byly vlastně v intervalu předpokladu. Nepředpokládám, že by kterýkoliv porodník nešetrně vyšetřoval budoucí maminku .

 
Líbí se vám odpověď?
-5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Rozhodně bych se nenechala prohlížet | Od: Julča | 9.7.2009 23:42
takhle krátce před porodem. Přesně to, co paní Alena popisuje, jsem již mnohokrát slyšela, že se stalo. Vůbec nechápu, k čemu je ta prohlídka "dobrá" a to jsem matka dvou dětí a babča dvou vnoučat.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: