Odložení prohlídky v těhotenství

Jsem ve 33.tt a bojím se následujícího vyšetření u lékaře, neboť jsem mluvila se 3 maminkami z mého okolí a ty do 24 hodin po prohlídce porodily, i když měly plánovaný termín porodu až za 2-3 týdny a lékař jim navíc ten den řekl, že ještě rodit nebudou. Všechny mají podezření, že byl porod vyvolán nešetrným zásahem lékaře. Ani plodová voda jim nepraskla. Chtěla bych se proto zeptat, zda je rozumné toto vyšetření odmítnout, když podle všech vyšetření, kterými jsem prošla, je mé těhotenství bezproblémové a miminko zdravé. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Aleno. Plánované prohlídky v těhotenství bych rozhodně neodkládal ani nerušil. Jenom pravidelné kontroly Vaším porodníkem Vám a Vašemu miminku zajišťují nejlepší péči. Dotaz na Vaše tři kamarádky a okolnosti jejich porodů jsou pravděpodobně jenom souhrou náhod. Navíc termín porodu je vždy počítán plus mínus 14 dní, takže porody Vašich přítelkyň byly vlastně v intervalu předpokladu. Nepředpokládám, že by kterýkoliv porodník nešetrně vyšetřoval budoucí maminku .

 
Líbí se vám odpověď?
-5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Rozhodně bych se nenechala prohlížet | Od: Julča | 9.7.2009 23:42
takhle krátce před porodem. Přesně to, co paní Alena popisuje, jsem již mnohokrát slyšela, že se stalo. Vůbec nechápu, k čemu je ta prohlídka "dobrá" a to jsem matka dvou dětí a babča dvou vnoučat.
reagovat
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Bolest varlat Pane doktore mám problém asi před 3 měsíci sem byl u urologa...
  • Kalcifikace Při RG.mi našli kalcifikaci v semenných váčcích.Co to znamená?Může...
  • Hleny v krku Již rok sem mi vytvářejí v krku hleny k večeru chrapot nemám kašel...
  • Masturbace a růst Je mi 14,5 let a kazdy den masturbuju. Chtel bych se zeptat...
  • Ket po ivf Mam za sebou 1. neúspěšný pokus IVF s 1. Embryem ( 5 ti denní...
  • Zánět dělohy Při preventivni prohlidce mi namerili nepatrne vyšší zelezo v krvi...
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x