Opakovaná menstruace při antikoncepci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Už několik let používám antikoncepci a menstruace bývá pravidelná po dobrání plátíčka. Již asi po 3 se mi stalo, že jsem začala krvácet v době užívání antikoncepce, přitom k nějakým změnám nebo nemocem nedošlo. Posledné případ byl, že jsem po dobrání pláta krvácela asi jen 3 dny a to velmi slabě (obvykle krvácím tak 4 dny), začala jsem brát druhé pláto a po 2 týdnech užívání antikoncepce jsem z ničeho nic dostala menstruaci a to docela silnou, ale bolesti břicha nejsou. Menstruace trvá už 6 den, což nikdy tak dlouho nemám. Zapomněla jsem užít jeden prášek, ale to se mi stalo už párkrát a přesto jsem menstruaci nedostala. Žádné změny na sobě nepozoruji, ale tohle mě znepokojuje. Co si o tom myslíte?

Odpověď odborníka:

Chyba v užívání antikoncepce může krvácení vyvolat, pokud budete užívat bez chyby a krvácení se bude opakovat byla by na místě úvaha o změně antikoncepce,pokud by silné krvácení pokračovalo zajděte raději na vyšetření. Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: