Opakující infekce močových cest

Chtěla bych se zeptat v srpnu letošního roku jsem měla zánět ledvin (recidivující IMC, E.coli, kmen produkuje širokospektrou betalaktamázu typu ESBL) byla jsem hospitalizovaná v nemocnici 7 dní mi dávali meronem 2x denně po 1g o od té doby mám skoro každých 14 dní zánět močových cest(opět E.coli) vyzkoušela jsem snad všechny léky co mi doktoři předepsali. Po dobrání bylo vše v pořádku ale vždy když máme s přítelem pohl. styk tak během toho dne se mi to znovu vrátí. Oba dva jsme byli na výtěru pohl. nemocí a testy vyšli negativní. Už jsem z toho zoufalá příští zánět mi doktoři chtějí udělat cystoskopii. Děkuji za odpověd.

Odpověď odborníka:

Ve vašem dotazu chybí otázka, na co se chcete přesně zeptat. Recidivující - tedy opakující se infekce močových cest po proběhlém zánětu ledvin se stávají. Jedná se oslabeným celkový imunitní systém a poničenou sliznici v močových cestách, kde se bakterie - ve Vašem případě E.coli snaději pomnoží a vznikne recidiva infekce. Pravděpodobně je Váš partner přenašeč E.coli - jemu neublíží, Vám pro výše napsané důvody ano. Myslím, že by se měla u Vašeho partnera provést běžná kultivace, zda není přenašeč E. coli. Nevím, zda jste vyzkoušela Blokurima long - a to dlouhodobě, preparát, který je doporučen recidivujícím infekcím E.coli. Zároveň si myslím, že léčba probiotiky - po opakovaných ATB léčbách je zcela na místě - doporučuji přípravek Probiosan Inovum.
Pokud se infekt vrátí, je cystoskopie zcela na místě, protože ve Vašem močovém měchýři může být např. polyp, který právě přispívá pomnožení bakterie a vzniku infekce.
Pokud jste se nedočetla odpověď, je třeba otázku specifikovat.
S pozdravem
MUDr. Gabriela Rybářová

MUDr. Gabriela Rybářová
MUDr. Gabriela Rybářová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Interní ambulance Dobřany - RYSTRA INTERNA s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: