Operace

Dobrý den! Pane doktore! Mám jít na synovektomii.Nevím,co to obnáší-je to rizikové,je to bolestivé a jak se provádí?Není zde riziko trvalé bolesti či následků-např.snížené pohyblivosti?Jak dlouho budu na lůžku a kdy budu moci zpět do práce?Nerad bych o práci přišel,to raději na tu operaci nepůjdu.Předem děkuji za odpověď. Frant.Marek,Ing,Olomouc.

Odpověď odborníka:

Nemám dost informací, abych vám mohla zodpovědně odpovědět - pro jakou diagnosu byste byl operován?, na kterém kloubu?, synovektomie je otevřená (operace, kdy se kloub otevře navenek) nebo uzavřená (laparoskopicky pomocí spec.nástrojů), také se někdy dělá pomocí radioaktivních látek - nevím nic. Ptejte se lékaře, který vám operaci navrhl, musíte přece vědět, do čeho jdete a být informován o postupu, kterým bude operace vedena a jak bude probíhat přibližně pooperační období, na to máte plné právo. Pokud vám lékař nic nevysvětlil, operaci třeba odložte do té doby, než se vám dostane na další kontrole podrobného vysvětlení - jistě chápu, že se obáváte i ztráty zamětsnání, plné právo je léčit se, ale i mít informace. Spolu to nevyřešíme, musíte opravdu jít ke zdroji, nevím, proč vám toto lékař nesdělil. Hezký den.

Poradna uLékaře.cz

Nečekejte a poraďte se ihned s naším lékařem!

Rychlá odpověď

již do 6 hodin

Za pár kaček

již od 29 Kč

A bez čekání

žádné čekárny a nemocnice

Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x