Opožděná menstruace po dobrání antikoncepce

Přeji dobrý den, mám jeden problém, který se mi stal. Beru antikoncepci Lindynette 20 asi 8 měsíců. Vždycky se mi menstruace dostavila pravidelně. (v neděli jsem dobrala platýčko a ve středu se dostavila) Teď se mi stalo to, že se menstruace dostavila až ve čtvrtek. Prášky jsem brala vždy ráno kolem 6-10h. (Né vždy pravidelně, protože mám ve škole různý rozvrh) Taky se mi stalo, že první den, kdy jsem si vzala první prášek po menstruaci se měla střevní potíže, ale byli slabé a nastali po 4 hodinách po prášcích. Chtěla bych se zeptat, jestli se to stáva, jak mám dál postupovat a jestli to nemůžu být těhotná? (test jsem si dělala a vyšel negativně). Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, menstruace se může v pauze po prášcích dostavit různě ,není pravidlo že vždy v jeden den. Neznamená to nic špatného. Užívat tablety pravidelně v určitou denní dobu je ale důležité ,u vás nejlépe ráno ještě před odchodem do školy. Střevní obtíže asi l nasazením tablety nesouvisely. Těhotenství to v řádném případě nesignalizuje. MUDr. V.Jelínek,Gynprofi.

MUDr. Vilém Jelínek, CSc.
MUDr. Vilém Jelínek, CSc.

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynprofi s.r.o., Gynekologická ambulance, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: