Osamělost, touha získat ženu

Jsme osamely byt mam lidi kolem sebe touha po pratelstvi se meni v zivocisnou touhu po blizkosti sexu, ale neceho se bojim. Nikdy jsem nedobyval divky, spis oni me a pak o ne prichazel od svych kamaradu. Ziju sice s zenou, mam deti, ale trapi me to doma. Nemam tu lasku, snad jen cit a pochopeni, ale cely zivot touzim poznat divku, oslovit, pomilovat a tim projit jakysi ritual dospelosti, cimz nebyla ani maturita obcanka nic, uz nejsem muz dobyvatel. Nemam sebevedomi, jen uzkosti a nebavi mi s tim zit. Omezuje to a tak mam jen nahrazky. Prezivam, ale cozpak to nema vic? Muzu mam jezdit na kurzy, mit firmu, delat karieru bez penez, ziskat zenu dnes je tezke, co mam zkusit, kam jit, co udelat? Je nejaka moznost?

Odpověď odborníka:

Vážený pane, sice Vám moc nerozumím, ale možná je to tím, že ani Vy nerozumíte sobě a nevíte, co chcete. A zda to, co chcete, je vůbec reálné. Jediné, co umím, je navrhnout Vám, abyste si našel psychoterapeuta (pochopitelně nebo psychoterapeutku), který by Vám pomohl vyznat se v sobě a rozhodnout se, jaké jsou Vaše skutečné POTŘEBY a co z Vašich PŘÁNÍ jsou nereálné sny. Napřed by bylo dobré udělat pořádek v sobě a pak se teprve pouštět do nějakých aktivit, které se mi jeví jako příliš romanticky nastavené. Obávám se, že konce duhy se nelze dobrat, jak jsme věřili, když jsme byli malí – a Vy to zatím nechcete přijmout.

MUDr. Radkin Honzák, CSc.
MUDr. Radkin Honzák, CSc.

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: asistent Ústavu všeobecného lékařství 1. LF UK Praha, sekundární lékař PL Bohnice, ambulantní psychiatr IKEM, ambulantní psychiatr REMEDIS

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: