Osteogenesis imperfecta a těhotenství

Dobrý den,narodila jsem se s lehčí vrozenou lomivostí kostí,ale v rodině maminky je těžší lomivost(deformace končetin),nyní mě čeká umělé oplodnění.Můžete mi prosím poradit,zda se dá podle plodové vody nebo ultrazvuku tato nemoc zjistit?Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, našla jsem pro vás několik zajimavých komplexních článků o vaši nemoci: http://www.ulekare.cz/clanek/osteogenesis-imperfecta-1170?search=osteogenesis&from=0 http://www.ulekare.cz/clanek/deti-maleho-vzrustu-maji-casto-nemoci-o-kterych-nikdo-nevi-6599?search=osteogenesis&from=0 Nějaké info lze najít i na stránce: http://www.rustovyhormon.cz/detsky-rust Těžké formy osteogenesis imperfecta lze detekovat ultrazvukem ještě před narozením již v šestnáctém týdnu těhotenství. Někdy lze stanovit diagnózu vyšetřením vzorku plodové vody. Obratte se proto na specializované pracoviště (genetiku nějaké velké nemocnice) ve spolupráci s vaším gynekologem - lékařem centra asistované reprodukce-, kteří mají přehled o genetických metodách a budou vás instruuovat o možnostech vyšetření. Doporučuji toto diskutovat ještě před umělým oplodněním, abyste později předešla nějakým stresům a byla předem o všem informována. Je lépe mít všechno vyjasněno předem, člověk je potom klidnější. Pokud byste chtěla ještě přesnější informace, doporučovala bych vám dát dotaz do super-specializované poradny pro poruchy růstu na tomto odkaze: http://www.rustovyhormon.cz/poradna-lekare Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Na genetiku zapomeňte | Od: Vlastimil Kincl | 3.2.2009 15:46
Zdravím. Sám jsem OI (31 let), má druhá dcera (14 měsíců) je také OI - na genetice jsme byli - v ČR neexistuje dostupný molekulární test na vyšetření přítomnosti OI takže, se vší úctou, se o lehčí z forem nemáte jak včas dovědět. Měla-li byste chuť, ozvěte se - hledám lidi se stejnou diagnózou - v zahraničí je běžné, že se sdružují, v ČR nějak ne...:-)
Vlastimil Kincl
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Rakovina plic a CHOPN: rozdílné choroby se stejnými příznaky
Články: Rakovina plic a CHOPN: rozdílné choroby se stejnými příznaky
Plicní nádory jsou smutným...
Bronchitida (zánět průdušek)
Články: Bronchitida (zánět průdušek)
Pod pojmem bronchitida se...
Známe bič na nadměrné pocení kdekoli na těle
Články: Známe bič na nadměrné pocení kdekoli na těle
Mnoho lidí si myslí, že...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Jak správně ošetřit puchýř
Články: Jak správně ošetřit puchýř
Odřely vám nohy nové boty...
Pseudoefedrin – cukr i bič
Články: Pseudoefedrin – cukr i bič
Každý lék může být za...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: