Osteoporóza

Léčím se rok na osteoporózu 3 st. Fosavance, zpočátku k tomu Caltrate Plus,později mi bylo doporučeno, abych si kupovala produkt s obsahem vápníku jiný, že bych měla Déčka mnoho. V létě mi lékařka doporučila, abych Fosavance užívala 1x14 dní, jelikož "D" dostávám dostatečně slunečním zářením. Dle rady lékařky z osteocentra jsem opět začala užívat každý týden(endokrinoložka nebyla moc spokojena). Nyní mi opět řekla, že mám Fosavance užívat jednou za 14 dní a zdůvodňuje to tím, že příliš tohoto léku neprospívá kostem, dochází ke ztuhnutí. Prosím poraďte, má toto dávkování efekt léčby, když je lék určen k užívání 1x týdně? Ještě jeden dotaz, můžu formu užívání vápníku střídat léky Caltrate Plus, nebo Combi-Kalzem. Měla jsem vysoký obsah Ca v moči, ale nyní z krevních testů mám vápník v krvi v normě. Měla bych dle diagnozy brát 1500 mg Ca (pochopitelně včetně potravy) denně, ale lékařka mi doporučila brát Caltrate Plus jen 1x denně. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, váš dotaz je vysoce specifický, položte jej, prosím, do specilizované poradny na tomto odkaze ( http://www.osteoporoza.cz/poradna-lekare ), odpovídá erudovaná lékařka s letitými zkušenostmi z práce v osteocentru, poradí vám na velmi vysoké ůrovni. Také tyto stránky ( www.osteoporoza.cz ) vám mohou pomoci k zodpovězení třeba dalších otázek k osteoporose a pomoci vám třeba s jídelníčkem a podobně. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Vraťte spánek do normálu
Články: Vraťte spánek do normálu
Každému se občas se stane...
Vitamíny v těhotenství pomáhají rostoucímu miminku
Články: Vitamíny v těhotenství pomáhají rostoucímu miminku
Zdravá strava je nejlepší...
Příčinou intimního trápení může být alergie
Články: Příčinou intimního trápení může být alergie
Svědění, pálení a další...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Klimakterium
Články: Klimakterium
Klimakterium je období...
Jak se diagnostikuje alergie
Články: Jak se diagnostikuje alergie
Na počátku celého procesu...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x