Osteoporoza

Chci se zeptat. Užívám 4. měsíc BonViva na osteoporozu. Po užití čtvrté dávky jsem dostala křeče do nohou, přesněji do chodidel. V tu chvíli jsem řídila auto a byla jsem z toho dost překvapená, protože se mi toto nikdy nestalo. Bylo to velmi nepříjemné. Nohy se mi v křeči zkroutily. Je možné, že je to z tohoto léku. A pokud ano, doporučujete lék už raději nebrat. Beru ho jednou za měsíc. Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Svalové křeče se vyskytují při léčbě Bonvivou často. Doporučuji sdělit Vašemu lékaři, že máte tyto obtíže. Užívání Bonvivy ale nepřerušujte. Je možné, že Váš lékař provede vyšetření hladiny vápníku nebo Vám doporučí doplnit vápník a vitamín D.

MUDr. Jan Vachek
MUDr. Jan Vachek

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika nefrologie VFN a Klatovská nemocnice, a.s., interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: