Otok pod levým prsem

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o Váš názor. Již několik měsíců mám "otok"pod levým prsem. Na levých žebrech je "špek" dvakrát větší než na pravých. Nějakou dobu jsem trpěla pocitem tlaku v těchto místech. Jako bych tam měla nějaký předmět a ten mi bránil v pohybu. V současné době už tlak nepociťuji ale onen otok zůstal. Podle neurologa se jedná o kýlu. Podle internisty je to od zad. PL po shlédnutí zprávy z UTZ, která je v pořádku(a nepotvrdila ani kýlu) již můj stav dále neřeší. Problémy s krční a bederní páteří mám dlouhodobě, ale netrpím velkými bolestmi. Proto tento stav ani k zádům nepřiřazuji. Stejný tlak na stejném místě jsem pociťovala před třemi lety během těhotenství. Poradíte mi prosím jak postupovat dál? Mám to hodit za hlavu? Upřímně mám strach zda se nemůže jednat o nějaký nádor. Předem Vám moc děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Kýla patrně vůbec nepřipadá v úvahu, potíže z hrudní pateře jsou více pravděpodobné. Je třeba ale pomýšlet na možnost proběhlé dříve a nyní se opakuící virové infekce typu herpes zooster. Zkuste v tom směru zaměřit pozornost, stav je třeba sledovat , ale jistě odebrat krev na podrobné laboratorní vyšetření

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
špek pod levým prsem | Od: Martina | 4.2.2013 09:38
Zuzko, mám úplně stejný problém. Taky mám pod levým prsem spíše až uplne v dolní časti žeber "špek", který je větší než na pravé straně a lehce pobolívá hlavně když sedím. Jinak problémy s hrudní páteří mám již několik a jediné co lékaři doporučují je cvičení a rehabilitace. Ale taky se velmi bojím co by to mohlo být.
reagovat
re:špek pod levým prsem | Od: Sarecka | 26.5.2014 14:08
Martino a Zuzano,
Mam stejny problem. Jakoby otok pod levym prsem a asi o
1cm posunuty levy hrudni kos dopredu oproti prave strane.
Prosim o info jak se vec vyresila u vas a jak jste s timto
problemem postupovali. Dekuji
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: