Otoky kotniku a tvrdnuti lytek

Lečím se s hypertenzi asi 8 let ,ale poslední měsíc mi mírné natékají kotníky a lýtka mam docela tvrdá a mam pocit těžkých nohou , ráno je opět vše v pořádku zadně křečové žili nemam a ne každý den mam ten problém někdy obden dekuji

Odpověď odborníka:

Otoky nohou mohou mít nejrůznější příčiny. Některé léky ovlivňující hypertenzi mohou způsobovat otoky nohou (neuvádíte bohužel názvy léků, které užíváte). Další příčinou oteklých nohou mohou být srdeční či ledvinová onemocnění, velmi častou příčinou uvedených potíží mohou být křečové žíly či žilní nedostatečnost dolních končetin. Doporučuji navštívit lékaře, který zjistí přesnou příčinu Vašich potíží.

MUDr. Miroslava Stará
MUDr. Miroslava Stará

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Havlíčkův Brod, Nemocnice Havlíčkův Brod, interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x