Padání vlasů

Dobrý den paní doktorko Dobešová, mám problém s padáním vlasů. Během posledních 2 měsíců mi vypadla minimálně třetina vlasů a stále padají. Nacházím chuchvalce vlasů na polštáři. Dále se v noci velmi zpotím. Pyžamo je úplně mokré. Poslední potíž začala před dvěma týdny, mám pocit neustálého svědění na celém těle. Užívám lék Sertralin. Může to mít s tím spojitost? Děkuji za Vaši odpověď a s přáním hezkého dne Andrea

Odpověď odborníka:

Milá Andreo, bylo by vhodné navštívit endokrinologa za účelem vyšetření štítné žlázy. Častou příčinou padání vlasů včetně zvýšeného pocení může být porucha funkce štítné žlázy. Jinak je možno zkusit preparát Alpicort liq.,ale až po vyšetření štítné žlázy. Pokud se jedná o lék Sertralin, pak ani tato možnost není vyloučena, tam ovšem hraje roli doba, po kterou Sertralin užíváte. Padání vlasů by mělo následovat až po nějaké době užívání Sertralinu, Štítnou žlázu si určitě nechte vyšetřit!

MUDr. Jitka Dobešová
MUDr. Jitka Dobešová

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Dermatovenerologická ambulance Nemocnice Šternberk

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x