Padání vlasů

Chtěla bych se poradit kvůli léku, který dostala dcera. Dceři je 24 let a asi v březnu se dostala do ordinace psychiatra ( škola, zaměstnání při škole...). Dostala lék Cipralex, který celkem zabral na její potíže, ale již v dubnu jí začaly padat vlasy. Minulý týden se situace ještě zhoršila, už začala vyčesávat hrsti vlasů. Moc ji to trápí. Prosím poraďte mi, které antidepresivum by bylo šetrnější. Před tím jí vlasy nepadaly. Děkuji Šmolíková.

Odpověď odborníka:

Paní Dagmar, osobně se domnívám, že dceři nemusí padat vlasy kvůli Cipralexu, ale třeba kvůli stresu, který prožila. Sama jsem nejen praktický lékař, ale i dermatolog a příčn padání vlasů může být opravdu mnoho. Jestli Cipralex vyhovuje asi bych jej neměnila, zkontrolovala bych laboratoř a probrala vše více dopodrobna, abychom odhalily opravdovou příčinu, případně je mnoho možností léčby. S pozdravem Dr. Lada Novotná

MUDr. Lada Novotná
MUDr. Lada Novotná

Specializace: Praktické lékařství

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x