Padání vlasů

Dobrý den, prosím Vás jsem dva roky po gynekologické operaci , odstranění dělohy. Asi od léta pozoruji nadměrné vypadávání vlasů. Koupila jsem si v lékarně jak šampon, tak vodičku na vetření, a také nějaké vitamíny. Účinek nic-moc. Prosím, je možné, že je to hormonální a budu muset ke gynekologovi pro hormonální léčbu. Bránila jsem je úžívání hormonů. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

dobrý večer, pokud máte odstraněnou jen dělohu , vliv na výpad vlasů hormonální není žádný, musí být odstraněny i oba vaječníky , jinak hormonální léčeba celková není nutná , lze i lokální vodičku do kštice , které jsou na předpis. S pozdravem

MUDr. Silvie Rafčíková, MBA
MUDr. Silvie Rafčíková, MBA

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Centrum estetické medicíny

Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Prolaktin jako ochránce i zabiják
Články: Prolaktin jako ochránce i zabiják
Prolaktin je hormon, který...
Kašel kvůli pálení žáhy? Ano, je to možné!
Články: Kašel kvůli pálení žáhy? Ano, je to možné!
Refluxní choroba jícnu se...
Artroskopie
Články: Artroskopie
Artroskopie je endoskopické...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Naposledy čtené: