Padani vlasu

Dobry den,podstoupila jsem redukcni mammaplastiku. (Pred operaci jsem vysadila antikoncepci. ) Po operaci jsem byla anemicka, bylo mi predepsano zelezo, ktere jsem dobrala. V naslednem hojeni jsem mela mensi problemy s hnisanim a nakonec mi byly nektere samorozpadani stehy vyndany.Ke konecnemu zhojeni hnisani doslo zhruba po 8 tydnech. Asi 4 tydny po vykonu jsem si zacala vsimat zvyseneho padani vlasu, zejmena dle obsahu hrebenu. Nyni - 8.tydnu po zakroku pozoruji i velke mnoztvi ztraty vlasu pri myti a v podstate pri kazdem sahuti do vlasu mi jich nekolik zustane v ruce. Vlasu mam obecne malo a pomerne spatne kvality. S padanim jsem vsak problemy nemela. Rada bych se zeptala zda muze mit padani souvislost se zakrokem a jak mu dale predchazet volne dostupnymi prostredky. Beru vitamin B, horcik a zinek, dale pouzivam vlasovou vodu z koprivy s obsahem biotinu. To cele zatim asi tyden, bez viditelnych zmen. Predem Vam velmi dekuji, Klara.

Odpověď odborníka:

dobrý den, Váš výpad vlasů nejspíše souvisí se dvěma faktory, jednak vysazení ATC a jednak velkým a komplikovaným zákrokem, bohužel tělo se bude muset s tímto stavem vyrovnat samo , podpořit ho můžete užíváním přípravku minoxidil ( Neocapil, Belohair). Pokud do 3 měsíců výpad nepřestane ,navštivte dermatologa. S pozdravem

MUDr. Silvie Rafčíková, MBA
MUDr. Silvie Rafčíková, MBA

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Centrum estetické medicíny

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: