Padání vlasů - estrogen

Dobrý den, dlouhodobě mne trápí intenzivní padání vlasů. O štítnou žlázu se nejedná. Užívám HA Jeanine cca 4 roky. Gynekolog problém padání vlasů a HA nespojuje. Jen mi oznámil, že mám nízkou děložní sliznici -menstruace nepravidelná (údajně malé množství estrogenu). Jiné obtíže nemám. Zajímá mne, zda je možná nějaká souvislost, popřípadě, jak mám dále postupovat k vyřešení problému. Velmi často se setkávám s názorem, že padání vlasů je zcela běžné. Souhlasím, ale v přiměřené míře:( V případě rady velmi děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Dobrý den, padání vlasů může být způsobeno právě nedostatkem estrogenů, protože pak v těle převažují "mužské" pohlavní hormony, které vypadávání podporují. Doporučoval bych proto znovu vyšetření u gynekologa a na endokrinologii. Hezký den

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: