Padání vlasů po porodu

Dobrý den. Jsem 4 měsíce po porodu (plně kojím) a nyní mi začaly vypadávat ve velké míře vlasy. Proto jsem si koupila v lékárně šampon EPICRIN a tobolky BIOSIL, ale vůbec mi nepomáhají. Mohl byste mi prosím poradit, jak vypadávání alespoň zmírnit? Pomohlo by mi se nechat ostříhat? A nemůže mít na vypadávání vlasů vliv prášků, které jsem nedávno dostala (betaloc SR, cerazette) ? Za vaši odpověď děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, vypadávání vlasů po porodu se objevuje především v souvislosti s hormonálními změnami, které po porodu přicázejí. Další častou příčinou je porucha funkce štítné žlázy, která se také může po porodu objevit. Je-li vypadávání vlasů výrazné, bylo by vhodné funkci štítné žlázy zkontrolovat. Jinak, jak se ustálí hormonální hladiny, mělo by se (není-li nic se štítnou žlázou) vypadávání vlasů upravit. Betaloc a Cerazette by na vypadávání vlasů vliv mít neměly. Ostříhání Vám pomůže spíše s úpravou účesu, podpora růstu vlasů je otazná.

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: