Palčivá bolest od levého podpaží podél prsu

Dobrý den, je to asi půl rok zpětně, co mě začalo bolet jakoby od levého podpaží přes žebra dolů, podél prsu. Navíc nevím jak to mám popsat,ale když dám ruce k sobě, tak mi tam v tom místě jakoby něco "překáží" ale po pohmatu se mi nezdá, že by bylo něco vychýleno, či tam byla nějaká boule. Bolest je taková palčivá, občas jako namožená a někdy mi zároveň s tím bolí i v levé části zad pod lopatkou. Přesněji tu bolest vystihnout neumím,ale dost mě to obtěžuje. Jsou to asi 2 roky co jsem si narazila žebra při snowbordování, tak mě napadlo, zda se mi to po těch dvou letech nemohlo ozvat?Nebo ještě jedna věc. V době, kdy mě to začalo trápit, jsem párkrát použila výrobek proti pocení DRICLOR, tak zda to nemůže být od toho? U lékařů jsem byla, sono prsů - od toho to není (mám tukové bulky) a od srdíčka (jsem kardiak s vrozenou vadou) to také není. Můj praktický lékař o problému ví, tvrdí mi u všeho, že to mám od zad.Ale nikdy nikam mě neposlal...Proto bych se také chtěla zeptat, na jakého odborníka se mám v tomto případě sama obrátit? Kožař, neurolog, vůbec nevím. Děkuji za odpovědi a přeji hezký den!

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pokud byla vyloučena příčina obtíží plynoucí z tkáně prsní žlázy a kardiální příčiny, jako další nejpravděpodobnější, i podle popisu obtíží, se nabízí obtíže plynoucí ze poruchy statiky a dynamiky páteře, žeber a přilehlých svalů (pozn. pod prsní žlázou, tj. "pod prsem" leží na žebrech prsní svaly, které mohou bolet také). Situaci by mohlo lépe ozřejmit vyšetření na ortopedii/u rehabilitačního lékaře, pokud možno alespoň s rentgenem hrudní páteře, který může naordinovat také přímo ortoped nebo RHB lékař.

MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Salmonelóza
Články: Salmonelóza
Salmonelóza je infekční...
Souvisí velikost penisu s tělesnou výškou?
Články: Souvisí velikost penisu s tělesnou výškou?
Větší muži mají větší penis...
Tříselná kýla: neriskujte zdraví svých varlat!
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Jak si poradit s ječným zrnem
Články: Jak si poradit s ječným zrnem
Ječné zrno je pupínek nebo...
Když se řekne srdeční infarkt
Články: Když se řekne srdeční infarkt
Srdeční infarkt je běžně...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x