Pálení jazyka a chemoterapie

Prosím pěkně,léčím se na fulikulární lymfom,G1, KS IVA /generalizovaná lymfadenomegalie ,postižení KD,bulk/,FLIPI 2/střední riziko/,min.1RF/bulk/,CD 20+,dg 7/2014 Nyní mám : udržovací terapii Mabtherou od 3/2015 Dosaženo PET remise mám pálení jazyka asi půl roku,lékař mi řekl,že to může být chemoterapii,ale nyní to přetrvává a po předepsaném léku ACIDUM FOLICUM/prý mi chybí kyselina listová/ mi začaly pálit i rty.Vybrala jsem 60 tablet 1 - 0 - 0 Beru tyto léky euthyrox 100 - 1-0-0 helicit 20 - 1-0-0 atoris 20 - 0-0-1 zovirax 400 - 1/2 - 0- 1/2 Tyto léky mi nedělaly nic. Ještě budu mít asi 5 x udržovací Mabtheru nikdo neví proč to pálení jazyka je,mám jít na EIT neuškodí mi to v mé situaci. Nemohl/a - by jste mi poradit co s tím Děkuji

Odpověď odborníka:

Ačkoliv bych velmi ráda, bohužel ani já nedokážu Vám nijak poradit. Pálení jazyka bych asi připisovala jako než účinek terapie. Držím palce, aby hlavně onemocnění setrvalo v remisi a s jazykem vydržte !!! KK

MUDr. Karolina Kašparová
MUDr. Karolina Kašparová

Specializace: Onkologie
Pracoviště: Onkologická ambulance AntiCa Kladno, Onkologická klinika VFN Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: