Pálení pochvy po léčbě antibiotiky

Dobrala jsem před nedávnem antibiotika a po pár dnech mě začala pálit pochva zevnitř.Tento problém jsem měla i minulí rok přesně v tuto dobu chodila jsem stí ke svému gynekologovi a ten mi předepsal několik tabletek ale bezvýsledně.Ale pak to pálení odeznělo a ted se zase vrátilo jsem z toho zoufalá děkuji za odpověd

Odpověď odborníka:

Markéto, širokospektrá antibiotika způsobují porušení přirozeného slizničního prostředí pochvy a může dojít k pomnožení kvasinek a kvasinkové infekci. Léčba může být zdlouhavější, než se opět nastolí přirozené poševní prostředí. Doporučuji Vám návštěvu gynekologa, bude potřeba nasadit léčbu ve formě tabletek nebo globulí a obrnit se trpělivostí...Přeji pěkný večer.

MUDr. Markéta Pražáková, Ph.D.
MUDr. Markéta Pražáková, Ph.D.

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka, Kralupy nad Vltavou

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Jaké jsou nejčastější parazitární infekce u dětí?
Články: Jaké jsou nejčastější parazitární infekce u dětí?
Parazitární infekce u dětí...
9 kroků k odstranění klíštěte u vašeho domácího mazlíčka
Neurologické vyšetření
Články: Neurologické vyšetření
Neurologické vyšetření je...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Ječné zrno
Články: Ječné zrno
Ječné zrno, hordeolum, je...
Konopí ulevuje bolavým kloubům
Články: Konopí ulevuje bolavým kloubům
Jednou z věcí nejvíce...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: