Paměť

Zdravím, mám takový zajímavý problém a nevím zd-li má cenu kvůlu tomu jít za lékařem. Jde o to jako by se mi ztrácela paměť. Na velmi hodně věcí si nepamatuji, nepamatuji si o čem jsem mluvil s lidma třeba i před pár min. Často mi dělá problém si vzpomenout na minulý den a častokrát dostanu např tři příkazy a než uslyším třetí tak si první nepamatuji. Nepamatuji si rozvrh ve škole a ani když se řekne že např na zítra je test , tak na to téměř vždy zapomenu. Bohužel zapomínám i to že do školy někdy jít nemám. Nepamatuji si i dlouhodobé věci, nepamatuji si na výlety s přítelkyní které byli např před půl rokem ( a to se mi výlet opravdu líbil). Téměř si nepamatuji na tříletý vztah s ex přítelkyní, jako samozřejmně jí poznám a vím že jsem s ní byl , ale až na pár chvil si na nic konkrétního nemohu vzpomenout (Na druhou stranu, zapomenout jsem opravdu chtěl). Občas si dokonce nevzpomínám že jsem na nějakých místech byl nebo vyřídil věc kterou jsem měl udělat ( např odepsat na email). Pak jsou zde takové vedlejší podivnosti jako že občas nemohu usnout a poté jsem celý den ospalý , nemohu se soustředit a celkové se cítím velmi unavený. Poté ještě taková věc že musím pít (né alkohol) více než ostatní, jinak mám rychle sucho v ústech a následně mne bolí hlava. Zapoměl jsem dodat že se mi i občas třesou ruce pokud nejím, ovšem toto už jsou asi jen vedlejší věci které může způsobovat námaha a málo odpočinku. možná by bylo dobré zmínit se o mém životním stylu a to hlavně to že ráno zvtávám v 6h , do 14h jsem ve škole a od 14-20-22h v práci a o víkendu pracuji s autem, ovšem většinou jen asi 4h. Možná je to celé naprostá prkotina tak se omouvám že píši takovýto dlouhý dotaz, ovšem velice mě zajímá co by mohlo zapříčíňovat to že si toho moc nepamatuji. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Čtu dobře???? - ročník narození 1999, 17 let???? Měl jste tříletý vztah s přítelkyní - od 14 let??? Občas pijete alkohol ??? (je povolený od 18 let). Chodíte do školy a zároveň odpoledne pracujete??? a to tolik hodin až do 20 či 22h.
Už popis vašeho života je netypický. Tak dlouhý - tříletý vztah a od 14 let je vyjimečný, nicméně to bych ještě pochopila, jezdit v 17 letech po výletech a nebýt doma není úplně správné, ale chodit do práce po škole je naprosto špatně - vy nemáte rodiče??? Proč pracujete, když se máte učit do školy, jak pracujete s autem, když řidičák je od 18 let, opravujete ho?
Podívejte, to jsem se jen na úvod zmínila k vašemu dotazu, protože kdybych neviděla váš ročník narození, tak bych si myslela, že se mě ptá padesátiletý muž. Zapomínání ve vašem věku a v rozsahu, který popisujete je určitě nutno vyšetřit. Dále je nutno, abyste změnil vaše vytížení a více odpočíval. Je vám 17 let, vyšetření byste měl absolvovat alespoň s jedním s rodičů. Nejprve bych navštívila psychologa, zjistěte si, kde u vás nějaký psycholog je. Pokud nevíte, zajděte si za vaším lékařem a zeptejte se sestřičky, kde jsou psychologové. Někdy se za psychologické vyšetření platí, někdy ne. Teprve poté to bude možná chtít i vyšetření na neurologii atd. Hodně štěstí, hlavně to řešte.

MUDr. Zdeňka Janoušková
MUDr. Zdeňka Janoušková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Velká Bíteš

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Odpověď | Od: Josef | 19.5.2016 22:12
Zdravím paní doktorko, nějak jste
musela špatně číst ( nebo jsem to
špatně napsal) psal jsem tě musím pít
více ( ne alkohol) tím jsme myslel Že
potřebuju více přijímat tekutiny, nikoli
více pít alkohol. Jinak žiju pouze s
otcem a pracuji proto že mi otec
nemůže koupit tolik věcí které bych si
přál a tak si na ně musím vydělat sám.
S autem pracuji jelikož jsem si koupil
auto které je třeba opravit a v 18 bych
už rád jezdil. Psychiky si myslím že
jsem v pořádku, až na zapomínání se
cítím dobře. Jinak školu zvládám, učit
jsem se příliš nikdy nemusel, stačí mi
to co se naučím ve škole, více času
pravděpodobně budu moct a ať až
maturitě.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: