Pamycon, ztráta čichu

Dobrý den. Necelý týden jsem do nosu užívala Pamycon a nyní po dobrání jsem přestala všechno cítit. Spíše uplně všechno "smrdí" stejně strašně nepřijemně. Před rokem jsem po Pamyconu měla uplně to samé a za cca měsíc to pozvolna přešlo. Co se s tím dá dělat? Moc děkuji za radu! Jana

Odpověď odborníka:

Někteří pacienti udávají podobné obtíže po užívání některých antibiotik, včetně Pamyconu. Žádný zvláštní postup neexistuje, lze např. zkusit vitamíny skupiny B a nosní kapky s mořskou vodou a panthenolem. Pokud bude ztráta čichu trvat déle, doporučuji ORL vyšetření.

MUDr. Jan Vachek
MUDr. Jan Vachek

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika nefrologie VFN a Klatovská nemocnice, a.s., interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
-4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Úraz elektrickým proudem
Články: Úraz elektrickým proudem
K úrazům elektrickým...
Letní chřipka není chřipka v létě
Články: Letní chřipka není chřipka v létě
I v letních měsících nás...
Sledujte své nehty – vyplatí se vám to!
Články: Sledujte své nehty – vyplatí se vám to!
Máte lupénku a pozorujete...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Odstranění klíštěte v deseti krocích
Články: Odstranění klíštěte v deseti krocích
Správné odstranění klíštěte...
Čekání na stolici aneb „mrtvá“ střeva
Články: Čekání na stolici aneb „mrtvá“ střeva
Zácpa dokáže pěkně otrávit...
Máte těžké nohy? Zapomeňte na podpatky!
Články: Máte těžké nohy? Zapomeňte na podpatky!
Pocit těžkých a unavených...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: