Panické svírání v krku a napětí

Dobrý den, již rok mě trápí problém, který se mi zatím nepodařil nijak vyřešit. Začalo to zničeho nic, silným svíráním v krku, tlaku na hrudi, dušnost, napětí šíjových svalů a krku, dezorientace, úzkost a strach ze smrti. Tyto stavy se mě drží již rok, někdy je to lepší někdy horší. Momentálně nastávají přibližně 4x v týdnu 1x až 3x denně. Ráno po probuzení je mi fajn, ale jak den plyne stavy začínají, někdy trvají 30 minut, jindy trvale až do večera s mírnějšími projevy, většinou nepříjemným tlakem v krku (svírání) nebo tlakem na hrudi. Nejintenzivnější jsou v určitých situacích např. při jízdě autobusem, stání ve frontách apod. Naopak téměř nic nepociťuji při posezení s přáteli, koukání na film a pod. Vyšetření na štítnou žlázu vč. sona, krevních testů a gastro do žaludku bylo negativní. Čím víc mě tento problém psychický vyčerpává a pokud zrovna nic nepociťuji doslova si to přivolám. Než se tento problém vyskytl nepřipadala jsem si jinak psychycky narušena. Děkuji za jakoukoliv radu či jen odpověď.

Odpověď odborníka:

Vážená a milá Lucie, jak jistě cítíte sama, podle směrování svého dotazu, Vaše problémy patří psychiatrovi. Jedná se s největší pravděpodobností o nějakou podobu úzkostné poruchy a je dobře, že už máte všechna zásadní vyšetření, která vylučují tělesnou příčinu obtíží. Neváhejte tedy a vykročte do psychiatrické ambulance, tam můžete i bez doporučení a jistě Vám tam pomohou.

MUDr. Radkin Honzák, CSc.
MUDr. Radkin Honzák, CSc.

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: asistent Ústavu všeobecného lékařství 1. LF UK Praha, sekundární lékař PL Bohnice, ambulantní psychiatr IKEM, ambulantní psychiatr REMEDIS

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: