Pichání u srdce, bolest hrudníku

Dobrý den, Je mi 19 let a už několikrát se mi stalo, že mně píchá u srdce při nádechu přičemž mi znemožní pořádně se nadechnout. Také mám jakoby "těžký" hrudník, když se zohnu, ucítím bolest na hrudníku, stejně tak když se snažím lehnout si bokem na postel, kdy srdce je ke straně madračky. Když si lehnu bokem naopak, bolest necítím. Bolest vždycky do pár dnů odezněla.. Mám strach jít s tím k lékaři. Děkuji za pomoc.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, nepíšete, zda se bolesti objevují v klidu nebo při námaze, zda jsou na větší ploše, nebo jen "bodové" , zda jsou trvalé či jen přechodné, nějak souvisejí s konkrétní situací. A pocit "těžkého" hrudníku - jsou to potíže s dýcháním? POdobné potíže mohou působit i "namožené" svaly. V každém případě , pokud by potíže trvaly stále, překonejte strach a jděte se poradit s vaším praktickým lékařem.

MUDr. Milan Štěpáník
MUDr. Milan Štěpáník

Specializace: Pneumologie
Pracoviště: plicní ordinace SOPLITOO s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Přetrvávájící bolest na levé straně hrudníku | Od: Kateřina | 2.1.2017 13:03
Dobrý den, je mi 26 let a už nějaký čas mě píchá u srdce a do toho mě polejvá horko a mota se mi hlava. V dětství sem upadla do komatu, byl mi asi necelý rok,jen na kratší dobu, potom sem měla otřes mozku a na par mitut jsem ztratila vědomí. Od té doby mi pořad něco je. Dokonce se mi i stalo,že sem se nemohla ve spanku nadechnout a uplně mi přestalo být srdce, nemohla jsem popadnout dech. Chci se zeptat jesli by to s tímto nemohlo nějak souviset a zdali bych měla jít na nějaké celkové vyšetření. předem děkuji za odpovědi
reagovat
re:Přetrvávájící bolest na levé straně hrudníku | Od: uLékaře.cz | 2.1.2017 17:21
Dobrý den,
děkujeme za dotaz. Aby Vám
lékař mohl odpovědět, poprosím
Vás,
abyste dotaz zkopírovala a
vložila přímo do poradny na
těchto stránkách:
http://www.ulekare.cz/poradna.
V poradně se Vám bude lékař
věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše
bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: