Píchání v pravém boku

Potřeboval bych poradit. Trápí mě tzv. píchání v boku (na pravé straně) i při sebemenší zátěži, stačí vyjít z baráku a po dvaceti metrech mě píchá v boku. Závodně hraji fotbal normálně běhám a všechno, ale poslední 4 dny si nemůžu pomalu dovolit ani jít do krámu. Když nic nedělám jen sedím nebo tak, tak mě to nijak moc netrápí jen občas cítím menší píchnutí, ale to sem také neměl. Když sem naposledy běžel, tak mě v tom boku pak píchalo tak moc že sem nemohl ani už jít a dělali se mi mžitky před očima. . . . Prosím o radu.

Odpověď odborníka:

Romane, příčin potíží které popisujete může být několik. Vhodné by bylo vyšetření cestou praktického lékaře, je třeba vyšetřit močové cesty a ledviny na konkrement nebo zánět a vyloučit zánět slepého střeva.
Vzhledem k tomu, že jste mladý muž a aktivní sportovec, je možné, že příčnou Vašich potíží je pohybový aparát- svaly, páteř,nervy. Může se jednat o natažení až natržení svalstva stěny břišní, uskřípnutí mezižeberního nervu, zánět mezižeberní chrupavky, je třeba i vyloučit pásový opar. Vyšetření neodkládejte. Přeji Vám pěkný večer.

MUDr. Markéta Pražáková, Ph.D.
MUDr. Markéta Pražáková, Ph.D.

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka, Kralupy nad Vltavou

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: