Pigmentové skvrny při užívání hormonu

Dobrý den, již 4. měsícem užívám prášky Provera 5 mg tablety v období od 15. do 26. dne menstruačního cyklu. Nedávno jsem se dočetla v jednom časopise, že mimo jiné pigmentové skvrny na těle způsobuje hormonální léčba. Zajímalo by mne, jestli se tedy mám v letních měsících vyhýbat slunění, protože jsem také ohrožena vznikem pigmentových skvrn? Nebo se nemám opalovat jen v období 11 dní v každém měsíci při braní těchto tablet? Před užíváním Provery 5 mg jsem nikdy žádné pigmentové skvrny neměla. Děkuji za odpověď. Martina

Odpověď odborníka:

Dobrý den, tvorba pigmentových skvrn nepatří mezi účinky Provery. Není tedy pravděpodobné, že by v souvislosti s jejím užíváním u Vás vznikly pigmentové skvrny. Pojem "hormonální léčba" je velmi široký a je otázka, jakou léčbu myslel autor onoho článku. Nicméně vzhledem ke škodlivosti slunění na kůži (riziko vzniku maligního melanomu) byste se i tak měla chránit - používat krémy s ochranným faktorem, neslunit se přes poledne apod.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x