Pilonidální cysta

Dobrý den, od roku 1995 do 2005 jsem byl 4x na operaci s píštělí (cystou). 3x mi to bylo rozříznuto, vyříznuto a zašito. Po 4x mi provedli plastiku svalů, prý aby se to nevrátilo. Měl jsem cca 25stehů. Minulý rok jsem začal mít opět problémy. Nevím jak to popsat ale připadá mi jako by mi z konečníku těsně pod povrchem pokožky vyrazila nějaká žíla (na hmat je to jako křečová žíla) která prochází těsně kolem svěrače a vede do ztracena cca 2cm ven. Navíc jsem poslední dobou začal mít bílý až slabě nažloutlý slabý výtok z konečníku. Napřed jsem si myslel že se jedná o vnitřní hemeroidy ale po přidání toho výtoku začínám mít hrůzu z toho že se mi to vrátilo a prorostlo do konečníku. Nevím teď co s tím a kam se obrátit a zda bych mohl mít nějakou šanci že se toho opravdu jednou zbavím. Na PN a operacích jsem strávil celkem už rok a při pomyšlení další mě pojímá hrůza. Děkuji za radu.

Odpověď odborníka:

Vaše pocity plně chápu. Konečníková krajina je stran vývoje, onemocnění i hojení velmi risikovou oblastí. Patrně se jedná o píštěl , která byla operací řešena. Největší starostí chirurga je právě svěrač, který vyžaduje operační postup, který potom může hojení komplikovat. Je třeba provést klinické vyšetření, rektoskopii nebo anoskopii, tedy podívat se do konečníku, rentgenologicky províst kontrastní vyšetření, které píštěl může dobře zobrazit. Obrátt se na chirirgické pracoviště v místě bydliště, kde je většinou vyčleněna speciální poradana, proktologická poradna, kde se lékař speciálně zabývá chorobami řiti a konečníku.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Kouření během těhotenství může ovlivnit chování novorozence
Hemoroidy
Články: Hemoroidy
Hemoroidy, žilní městky...
Antikoncepce po čtyřicítce – máte na výběr!
Články: Antikoncepce po čtyřicítce – máte na výběr!
Každá žena má v různých...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Nos – věrný ochránce našeho zdraví
Články: Nos – věrný ochránce našeho zdraví
Nosní dutiny nejsou jen dvě...
Kolonoskopie se nemusíte bát
Články: Kolonoskopie se nemusíte bát
Poslal Vás lékař na...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x