Plánování porodu

Vážený pane doktore, mám na Vás malý dotaz. Jsem ve 23. týdnu těhotenství. Dozvěděla jsem se, že všichni mužští potomci z manželovy strany se narodili velmi komplikovaným porodem - kleštěmi, z důvodu velkých hlaviček a širokých ramínek. Naopak holčičky se narodily úplně normálně. Ze strany mé rodiny porody probíhaly normálně. Chtěla jsem se zeptat, pokud by se mi narodil chlapec, jak velká je pravděpodobnost, že bych měla též porod kleštěmi, nebo zda by mohl být v tomto přípípadě naplánován císařský řez. Dále by mě zajímalo jestli má tato skutečnost na můj porod vůbec vliv, nebo zda každý porod je individuální, závisející na stavbě těla rodičky a zda nešlo v případě porodů z manželovy strany pouze o náhodu. Mockrát děkuji na radu a přeji hezký den.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, jd eo individuální záležitost, kterou nelze tak brzy předpovědět. To, zda bude porod obtížný závisí i na velikosti Vaší pánve - její rozměry zjistí lékař - porodník a podle nich také zajistí potřebný postup při porodu. Pokud by byla hlavička dítěte opravdu příliš velká na to, aby pánví bez problémů prošla, doporučí Vám v porodnici císařský řez. Velikost hlavičky může být opravdu geneticky podmíněna ze strany rodiny Vašeho manžela, velikost Vaší pánve je ale jiná než u jiných matek chlapců v jeho rodině a proto se nemusíte obávat. Lékaři potřebné údaje včas zjistí a podle nich se zařídí.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Ucpané dutiny Už 5.den mám ucpaný nos, bez rýmy a když, tak jen vtrochu vodová...
  • Nejsem dost vlhká Chtěla bych se zeptat. Když chci spát se svým přítelem, tak...
  • Darování plazmy Chtěl bych se zeptat ohledně dárcovství plazmy. Poslední dobou...
  • Krvácení do mozku Všude se dočítám, že podcenění příznaků krvácení do mozku a...
  • Zaléhání uší Už asi rok mě při fyzické námaze (jízda na kole, aerobik) trápí...
  • Marihuana Chtěl bych se zeptat. Užívám marihuanu skoro každý den, můžu z toho...
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x