Po jídle na wc

Dobrý den, poslední dobou jsem si všimla, že po příchodu z obědu z restaurace, mám za chvíli křeče v břichu a jdu na záchod, kde nemám průjem, ale normální stolici. O víkendu, kdy si vařím sama takový problém nemám. Myslíte si, že mám problém se zažíváním - střevy a nebo je to jen tou restaurací. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Vážená paní Kateřino, nucení na stolici po naplnění žaludku potravou je fyziologickým jevem, jedná se o tzv. gastrokolický reflex. Pokud stolice není průjmovitá, nejedná se pravděpodobně ani o dietní chybu, ani o infekční příčinu zažívacích obtíží. Doporučuji Vám sledovat pozorně po určitou dobu složení restaurační a domácí stravy a pokusit se vytipovat potraviny, které se v případě cizí kuchyně mohou podílet na vybavování výše zmíněného reflexu. S pozdravem, Milan Hrubý.

MUDr. Milan Hrubý
MUDr. Milan Hrubý

Specializace: Nefrologie
Pracoviště: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze 2, IV. Interní klinika, Ambulance nutriční podpory

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
po jidle na wc | Od: eva vankova | 17.1.2014 07:56
Dobrý den . chtěla bych se zeptat jemy 24 let a vždy po jídle mám nafouklé břicho a začne seměto v žaludku tak zvaně vařit , a stolice není normální spíš průjmovitá . Takové problemy už mám od 15 let , a lékaři co sem unich byla na vyšetření mě řekly žeje šechno pořádku . Mohl bystemě poradit děkuji za odpověď.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: