Počátek atopického ekzému

Dobrý den, podle naší dětské lékařky má můj syn (20měsíců) atopický ekzém. Má vyrážku na bříšku a pod koleny - kůži má suchou ale nesvědí ho to. Na kožní jsme objednaní ale až za měsíc. Můžu mu to prozatím natírat nějakým krémem, mastí volně dostupným? Zatím jsem zkoušela Bepanthen na promastění. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, můžete potírat například modrou Indulonou nebo tzv.Ambidermanem - volně prodejná jednoduchá mast, míchaná přímo v lékárně. Jinak můžete zkusit nedráždivý olej určený na kůži (poradí také v lékárně). Jinak ekzematická kůže by se neměla vysušovat (pokud možno), tj. jestliže to není nezbytně nutné, nemyjte pokožku mýdlem, ale jen vodou. Také by neměla být drážděna, vhodné jsou oděvy z přírodních tkanin (hlavně bavlna), volné, jemně tkané. Pokud syn nosí pleny, kvůli vyrážce na břiše je vhodné je častěji měnit. A zkuste popřemýšlet, co výsevu vyrážky předcházelo -zapaření? Nějaké neobvyklé jídlo? ...kdyby se porařilo najít a odstranit příčinu vyrážek, značně by to usnadnilo až vyřešilo léčbu.

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
atopik | Od: Zuzana | 4.5.2009 13:01
Dobrý den, mám 17-ti měsíčního syna a s atopickým ekzémem bojujeme od jeho 2 měsíců. Asi před rokem mi jedna lékařka /vystřídali jsme 4 kožaře/doporučila Holthovu mast.Můžu vám ji doporučit. díky ní se mi daří držet ekzem pod kontrolou. Zkuste jí, neobsahuje žádné kortikoidy a můžete promazávat ložiska kdykoliv si vzpomenete.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: