Pocení v psychických situacích

Chtěla bych vás poprosit o radu. Trpím nadměrným pocením, a to hlavně ve škole, kde zažívám muka. Jsem uzavřený člověk a lidí se bojím. Vyzkoušela jsem už všechny antiperspiranty dokonce i driclor, ale ten mně po chvíli přestal fungovat, asi si na něj už moje tělo zvyklo. Dáte mně nějakou radu, co s tím? Předem děkuji :)

Odpověď odborníka:

Milá Lolo, asi tak docela nesplním Vaše očekávání. Potivost je značně individuální faktor, na jeho intenzitě se mimo jiné podílí i naše anatomické vybavení /koncentrace potních žlaz/. Většinou je více steskem postižených lidí, okolí zpravidla nijak nepříjemně nevnímá spolubytí , tedy "necítí nepříjemné klima".
Pokusila bych se spíš vzhledem k Vašemu mládí zaměřit na povšechné zvýšení úzkostného nastavení- nemyslím, že by se dala zcela změnit Vaše citlivá a vnímavá bytost /asi by to také byla vlastně škoda, protože Vám přináší řadu obdarování/, ale dalo by se v rámci jemně vedené psychoterapie "nacvičit" účelnější zpracování pro Vás vypjatých situací / techniky odvedení pozornosti, propojení stavů s něčím milým, bezpečným/. Ideálním rádcem by tedy byl psychoterapeuticky orientovaný lékař-psychiatr.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: