Pocit knedlíku v krku

Každý den ráno když vyjdu ven tak než se rozdýchám mám pocit že si mi v krku usadil knedlík a ten mě nutí ke kašlání a někdy až ke zvracení, ale jdou ze mě jenom sliny a hleny. Také se mi to stává když začnu být lehce nervózní nebo když se necítím v nějakém prostředí, později když se uklidním tak se zklidní i můj dech a potom jakoby knedlík v krku zmizí. Dělá mi to problémy když mám mluvit, mám strach že se mi bude chtít kašlat a zvracet. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Ivano, vzhledem k charakteru Vašich potíží by bylo vhodné klinické vyšetření u specialisty, proto bych Vám doporučovala navštívit ambulanci ORL, je třeba důkladně vyšetřit struktury krku s cílem zjistit, zda nedochází k útlaku dýchacích či polykacích cest. Také je třeba vyšetřit případné onemocnění štítné žlázy a projevy refluxní poruchy jícnu. Přeji Vám pěkný večer.

MUDr. Markéta Pražáková, Ph.D.
MUDr. Markéta Pražáková, Ph.D.

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka, Kralupy nad Vltavou

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x