Pocit na omdlení

Dobrý den, asi před měsícem jsem měla první pocit na omdlení, slabost, šla jsem k zemi. Přivolala jsem si RZS. Brněly mě končetiny jak horní tak dolní. Hlava ne. Diagnóza stres. Nevěřila jsem a objednala jsem se na neurologii na EEG k dr., ke které chodím leta skrz migrény. Na EEG jsem šla pátý den od kolapsu bez toho abych ztratila vědomí. Po EEG jsem odjížděla autem a domů nedojela. Opět jako poprvé, náhle slabost, pocit na omdlení. Zastavila jsem, vylezla a opět k zemi brnění všech končetin,jenže se k tomu přidala i hlava. Nějaký pan zavolal rychlou. Diagnóza dehydratace. Opět jsem šla po dvou hodinách po přivezení do nemocnice domů. K dr. jsem šla tři dny po EEG. Nález na spánkových místech, poslala mě na CT, kde se nic nenašlo. Od té doby jsem měla tyto stavy dvakrát bez toho abych si zavolala rychlou. Už vím, že neomdlím takže si vytrpím brnění celého těla tak hodinku. Pak mi je den, dva divně. Malátně, cítím tlak na spáncích i brnění už celý den, přesto mám vše v pořádku krevní testy, tlak, CT. Jsem už nešťastná, při jakékoliv činnosti kde se musím hodně soustředit na oči se mi tento stav objeví. Pani dr. mi předepsala Gabapentin Aurobindo 100 mg které beru od její první návštěvy, stav nezlepšen. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, osobně bych asi zvažovala tetanii nebo panickou poruchu, jsou-li CT a EEG v normě. Interní vyšetření k vyloučení interní příčiny ? Je vhodné užívání magnesia v dostatečné dávce, minimálně 1 gr. denně.

MUDr. Magdaléna Hlavačková
MUDr. Magdaléna Hlavačková

Specializace: Neurologie
Pracoviště: neurologická ambulance Uherský Brod

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Co odhalí alergii na mléko
Články: Co odhalí alergii na mléko
Příznaky tohoto typu...
Prsní implantáty nemají vliv na opakovaný výskyt rakoviny prsu
Lupénka
Články: Lupénka
Lupénka, psoriáza, je...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Když se klouby ozývají, pátrejte po příčině
Články: Když se klouby ozývají, pátrejte po příčině
Někdy to zažil snad každý...
Přehled inhalačních systémů k léčbě astmatu
Články: Přehled inhalačních systémů k léčbě astmatu
Inhalační podání léčiv...
Infekce močových cest
Články: Infekce močových cest
Prochladnutí organismu může...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x