Pocit na zvracení, na omdlení

Dobrý den, beru antikoncepci Marvelon cca 1 rok, je mi 30 let, mám 1 dítě. Poslední dobou, tak během 3 měsíců, mívám tak 1x za 14 dní nevolnosti - pocit na zvracení, rozbuší se mi srdce, mám pocit, že se nemůžu úplně nadechnout ... Chtěla bych se zeptat, zda to může souviset s užíváním antikoncepce či zda je problém někde jinde. Jiné léky neberu. Děkuji. Olga

Odpověď odborníka:

Dobrý den, může a nemusí to souviset s hormonální antikoncepcí, rozhodně si zasloužíte podrobné interní vyšetření. Svěřte se obvodnímu lékaři a také svému gynekologovi - jistě vás doporučí ke specialistům nebo sami vyšetří - a po vyloučení možných poruch ve srážení krve, je dobré provést vyšetření na kardiologii a také na endokrinologii. Vaše potíže nejsou nijak specifické, proto by se měly prozkoumat z pohledu více oborů, rozhodně ale zaslouží pozornost. HA /antikoncepce/ totiž mění srážení krve a hrozí potom častěji rizika embolizací a trombos, zvláště, kdybyste měla i nějakou vyšší pohotovost ke srážení krve /zděděnou po předcích, tzv trombofilní mutace/ - potom se rizika sčítají. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: