Podezření na přemnožení kvasinek

Dobrý den Trápí mě poměrně velké množství různých zdravotních problémů, některé trvají stále, některé se vyskytují jen některé dny. Vše u mě začalo asi před dvěmi měsíci, poté co jsem jeden celý víkend opravdu nadměrně konzumoval alkohol a skoro vůbec nic nejedl, celý další týden mě bolelo u žaludku a celkově to byla taková stěhovavá bolest pod žebry, někdy na pravě straně, někdy uprostřed, někdy na levé, celý týden mě také pálily oči a měl jsem je podrážděné a motala se mi hlava a celkově sem cítil velkou slabost, po návštěvě lékaře mi byly předepsán cinarizin na zmírnění bolestí a motání hlavy, po týdnu ležení se vše zlepšilo, následně po opětovném nástupu do práce opět zhoršilo do původního stavu, následně potom zase po nějáké době ležení se to zlepšilo, už v tuto dobu jsem získal podezření na to že mám v celém těle přemnožené kvasinky, mám takový bílý povlak na jazyku, často mám zimnici, studené končetiny, suchou kůži na rukách která se mi loupe,divný zápach z úst po ránu, mírné bolesti zadní části hlavy a krku, celkově mám takové jakoby zamlžené myšlení, někdy mám velký problém se soustředit, některý den je to lepší, jindy zase horší, během této doby jsem si také všimnul že mě často vyčerpá i chůze dlouhá cca 6 km, často mívám během toho i rychlý tep srdce kolem 90-110, a často v tu chvíli cítím takové celkové napětí, nebo vnitřní pnutí a na rukách se mi často objeví červené flíčky pod kůží(kvůli překrvení, nebo srážení krve to nevím) v klidu naopak se mi někdy stává že mám tep 55-60, když běžím po chvíli se u mě objeví mírné motání hlavy a zmatenost a dlouho mi poté trvá než se srdce zase uklidní, v mládí jsem hodně sportoval, ale posledních 5 let vůbec, žil jsem dost nezdravě, přeháněl to hodně s pitím a kouřením, dále velmi často mívám záněty nosních dutin ale ty trvají maximálně tak 2 dny a sám si je doma vyléčím, a také občas kašlu ale tak jenom 5 krat denně. Některé dny se mi také blbě dýchá. Celkově některé dny jsem na tom hodně špatně, že mám problémy zvládat náročnější věci a jindy je vše zase docela v pořádku. Dva měsíce už teď nepiji ani nekouřím, snažim se jíst jídla bez bílé mouky, cukru, a jídel co překyselují, od té doby bolesti břicha ustaly a únava už není tak hrozná ale bolesti hlavy, pálení očí, jakoby zamlžené vnímání okolního světa se vyskytuje pořád v různé míře. Celkové mám často pocit na omdlení ale ještě se mi to za tu dobu nestalo. Na té akci jsem se koupal ve studené vodě a poté na sobě měl v chladu dlouho mokré oblečení. Mám tedy podezření na přemnožení kvasinek v celém těle a potvrdil mi to i domácí test se slinami, kdy mi z hladiny sliny klesly na dno skleničky. Tlak mám kolem 125/75. Může jít o přemnožení kvasinek? Nebo to může být i nějáké jiné autoimunitní onemocnění (borelióza, celiakie, kl.encefalitida, chlamidie atd?) nebo nějáká porucha související s krví?. Omlouvám se za příliš dlouhý popis a předem moc děkuji za odpověď. Daniel

Odpověď odborníka:

Vaše projevy jsou velmi různorodé a bez řádného vyšetřen nelze vyslovit konkrétní diagnosu.
Doporučovala bych Vaše problémy konzultovat s praktickým lékařem, který dle vyšetření rozhodne zda-li je nutné vyšetření u specialisty .
Neupínala bych se na kvasinkou infekci, domácí testy jsou nespolehlivé a v malém množství se kvasinky na sliznicích mohou vyskytovat zcela fyziologicky a jejich přítomnost nemusí znamenat příčinu Vašich obtíží.
Pokud se na zavedené dietě cítíte lépe, tak v ní pokračujte, můžete přidat ještě probiotika.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: