Podkožní bulka

Dobrý den, manželovi se na zátylku vytvořila malá podkožní bulka velikosti malé pecky od švestky. Je tvrdá, nebolí,neroste a tvrdí,že ji má již několik měsíců. Zdravotní problémy nemá žádné,asi před 12 lety měl silnou otravu jater ze zkažené vody na vojně.K lékaři ho v žádném případě nedostanu,je to beran. Chci se tedy zeptat,zda existuji nějaké volné dostupné léky nebo doplňky stravy,které by pomohly.Slyšela jsem,že podkožní tukové buňky vznikaji důsledkem špatného cholesterolu a nedostatkem nenasycených mastných kyselin. Děkuji předem za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, takové bulky nemusejí, ale také mohou, mít souvislost s metabolismem tuků, bohužel na dálku diagnosu neudělám a pan manžel by měl navštívit lékaře na prohlídku útvaru /nejspíše jde o lipom, benigni, hodný nádorek tukové podstaty/ a také na vyšetření krve, alepson v rámci prevence, která je 1x za 2roky bezplatná. Pokud by manžel měl opravdu poruchu metabolismu tuků - žádné potravní doplnky již tuto situaci nezmění, namístě je dieta s nízkým obahem tuků, zvýšení pohybové aktivity a hlavně její pravidelnost a léčba lékem, který je ze skupiny hypolipidemik. Potravní doplnky by byly potom vhodné jako doplněk stravy, ale bez vyšetření je těžko předjímat a něco radit. Pokud se bulka nebude měnit - to je dobrá známka, asi manžela k lékaři nedostanete, ale ony mohou růst i útvarky jinde - takže to sledujte, pokud se bude stávající bulka zvětšovat nebo nějak měnit nebo mohou růst i další - jděte k lékaři co nejrychleji - měl by se útvar chirurgicky odstranit a udělat histologický rozbor buněk z něj. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Ošetřit řeznou ránu by měl umět každý: praktický návod
Články: Ošetřit řeznou ránu by měl umět každý: praktický návod
Zažila to většina z nás...
Velká neznámá: autoimunitní poruchy
Články: Velká neznámá: autoimunitní poruchy
Když člověka začne bolet...
Nežádoucím účinkům očkování lze předejít
Články: Nežádoucím účinkům očkování lze předejít
Očkování proti žloutence A...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Osm zásad, jak udržet srdce a cévy v kondici
Články: Osm zásad, jak udržet srdce a cévy v kondici
Kardiovaskulární choroby...
Karpalní tunel
Články: Karpalní tunel
Bolest v oblasti zápěstí...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x