Podlitina

Dobrý den, prosím Vás o radu na můj problém. Jsem na začátku těhotenství (5tt) a při přikládání do krbu jsem bříškem palce zavadila o rezavý hřebík, který vyčníval z jednoho kusu dřeva a já si ho nevšimla. Myslela jsem, že jsem se o něj píchla, ale pak jsem zjistila že naštěstí ne, protože mi rána nekrvácela. Ale za 1-2 dny jsem zjistila, že se mi v tom místě udělala pod kůží malá podlitina asi 1mm (vypadá jako malá modřina - "rak"). Zdravý rozum mi říká, že když jsem se nepíchla, tak je to jen sražená krev pod kůží z toho nárazu, ale malý červík přece jen ve mě hlodá, jsetli jsem přece jen nějak neohrozila plod embryo a nemohla se něčím nakazit. Očkovaná proti tetanu jsem byla před 7 lety. Moc vám děkuji za odpověď na můj asi trochu bláznivý dotaz.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pokud nedošlo k poruše kožního krytu, tetanu ani jiné nákazy bych se neobávala. pravděpodobně se jedná pouze o drobný podkožní hematomek. Palec sledujte, pokud by se Vám nadále cokoliv nezdálo, navštivte praktika či nejbližší chirurgii. Ohrožení plodu je takřka vyloučeno.

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x