Podrážděná atrofická kůže

Dobrý den, v důsledku dlouhodobého užívání kortikoidů kvůli revmatické artritidě trpím atrofickou kůží a fialovými striemi zejména v oblastí třísel. V poslední době je kůže na levé noze v sedě extrémně podrážděná (což je nepříjemné, vzhledem k tomu, že používám invalidní vozík), někdy v ní až škube. V leže je to v pořádku, i když oblast je citlivější. Chci se zeptat na nějaký přípravek pro zklidnění - zkoušela jsem Traumaplat, nebo Heparoid. Mockrát děkuji

Odpověď odborníka:

Bohužel změny vyvolané kortikosteroidy jsou nevratné, alternativou by byla např. biologická léčba. Kůži můžete promazávat např. bepanten krémem, Dermaguard krém či Hemagel.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: